Крадіжка грошей з банківської картки

Приводом до написання даної статті послужили чисельні звернення громадян до мене з приводу крадіжки грошей з банківської картки або якщо говорити іншими словами зняття грошей з карти без відома його власника. Я не збираюся в цій статті проводити інструктаж з приводу безпечного користування банківською картою. Зайшовши по суті на сайт будь-якого банку Ви майже на 100% отримаєте цінну інформацію про заходи безпеки при роботі з банківськими картками. Але я коротко розкажу що робити якщо все-ж злодійство сталося і в один день гроші з Вашої картки зникли.

Як було раніше c крадіжкою грошей з карти

Якщо проаналізувати спілкування з звернувшимися до мене громадянами, то алгоритм дій наших співгромадян в разі раптового зникнення грошей з карти був такий. Більшість наших співвітчизників тут же набирали не зовсім гарячу лінію банку і повідомляли про втрату грошей і природно банки у відповідь, як правило, тут же блокували банківську карту і обіцяли провести розслідування і в найкоротші терміни повідомити власника про його результати. Але найбільш наполегливі громадяни на цьому не зупинялися і деякі з них зверталися в банк із заявою про те, що сталася саме крадіжка грошей. При цьому те, що злодійство в багатьох випадках відбувалося після дзвінка міфічного співробітника банку з проханням перевірити дані карти конкретного власника наших співгромадян анітрохи не бентежило – все викладалося навиворіт в письмовій формі банку. Знову ж співробітники банку абсолютно твердо говорили – ми зобов’язані провести службове розслідування і знайти винних у втраті грошей. Природно про вину банку при цьому їх співробітники скромно замовчували. Однак найчастіше на цьому активна фаза взаємодії клієнт-банк закінчувалася і не помилюся якщо скажу, що багато клієнтів банків у яких пропали гроші на карті досі чекають результатів внутрішнього розслідування банку. Хоча звичайно іноді банки і вдостоювали втративших гроші громадян письмовою відповіддю. Сенс цих реакцій був як правило завжди один – ви не повинні нікому розголошувати дані про пін-код, а ви це зробили і значить самі винні. Ясна річ що мало хто після цього вірив в можливість повернення вкрадених грошей і частіше в результаті подібної процедури у виграші залишалася лише одна сторона – та яка тихенько забрала у громадянина його гроші з картки.

Питання просте – а чи є шанс?

Але треба визнати що не всі громадяни мирилися з втратою грошей на банківських картках і деякі навіть зверталися до адвокатів і юристів в м.Київ для отримання юридичної консультації та судового захисту. І ось недавно подібне справа дійшла навіть до Верховного Суду України і треба сказати подарувало багатьом втратившим свої гроші надію повернути кровно зароблені. Постанова Верховного Суду України від 13 травня 2015 встала на сторону клієнта банку і зобов’язало суд нижчої інстанції розібратися з виною клієнта банку в доступі до його банківських картці і якщо 100% доказів провини клієнта банку надано не буде, суд просто зобов’язаний буде ухвалити рішення про стягнення втрачених клієнтом коштів з банку, де був відкритий картковий счет.Я вирішив коротко нагадати що повинен знати кожен громадянин у якого трапилася подібна біда в зв’язку з зазначеним судовим вердиктом.

1. Якщо Ви самостійно ввели дані пін-коду і за допомогою банкомату зняли гроші, які відразу ж або через час перекочували до зловмисника – то в цьому випадку ймовірність позитивного рішення в боротьбі з банком близька до нуля.
2. Якщо ж Ви реально не використовували банківську картку і в один з днів за допомогою СМС з банку або іншим способом дізналися про зняття з Вашої картки певної суми грошей – тоді безумовно треба діяти і діяти негайно.
3 Якщо п.2 цій статті саме Ваша випадок – Ви повинні в максимально стислі терміни письмово повідомити банк і поліцію про крадіжку грошей з Вашої картки, при цьому зайве нагадувати, що це не повинно бути послання про те, що Вам подзвонив співробітник банку і ви йому назвали всі дані картки – так як саме це він по телефону від Вас зажадав. Якщо не хочеться на даному етапі наймати юриста – хоча б простежте, щоб лист пішов не тільки в філію банку, а й в головний офіс банку та дійшов до поліції і щоб у Вас залишилися докази його відправки зазначеним адресатам (касовий чек, опис укладеного та повідомлення про вручення Укрпошти).

Коротко про перспективи

Відразу скажемо що затіваючи подібну тяжбу з банком навряд чи можна розраховувати на дуже швидке повернення грошей. Так буває і оперативне повернення грошей, але як правило, банкіри під будь-якими приводами гроші не віддають і тому потрібно готуватися швидше всього до всіх 3-х судових інстанцій, а це не менше 1 (одного) року боротьби за свої гроші. Безумовно не відкрию Америки якщо скажу, що з грамотним юристом або адвокатом шанси побачити знову свої гроші істотно вище і якщо Ви зважитеся все-таки повоювати за вкрадені гроші – я завжди до ваших послуг.

Залишити коментар