Адвокат з трудових суперечок

Кожен з нас в своєму повсякденному житті стикається з трудовим законодавством, при цьому виступаючи в трудових правовідносинах, як правило, в ролі працівника, а й нерідко в ролі роботодавця. Найчастіше маючи будь-які проблемні питання в сфері трудових відносин ми найчастіше навіть не усвідомлюємо – хто і як нам може допомогти в цих питаннях. Отже спробуємо з’ясувати – хто такий адвокат по трудових спорах і яким чином він може допомогти працівнику чи роботодавцю?

Адвокат по трудових спорах у нашому житті

Наведу кілька прикладів, коли допомога адвоката по трудових спорах було б вкрай необхідною.Вас нарешті після численних пошуків роботи погодилися прийняти на роботу, домовилися про умови роботи (робоче місце, заробітна плата, режим роботи і т.д.), попросили у Вас трудову книжку і Ви вже навіть приступили до виконання своїх обов’язків. Але є проблема – наказу про свій прийом на роботу Ви не бачили, не дивлячись на вже одпрацьовані 2-е тижнів. Як себе краще вести з роботодавцем, як вчинити працівникові в даному випадку – на що звернути увагу і чи не спричинить така “забудькуватість” роботодавця в подальшому проблеми для працівника. Ось в таких і подібних випадках і потрібен адвокат по трудових спорах у Києві.

Або інша ситуація – Ви твердо вирішили звільнитися з роботи, вже навіть для себе визначили коли у Вас буде останній день роботи і з “чистою совістю” написали заяву про звільнення за власний бажанням. Але ось біда – директор відмовляє в прийомі даної заяви, та й канцелярія (секретаріат) підприємства також під різними приводами не хоче ставити відмітку про прийняття цієї заяви. Як бути в даному випадку працівнику, куди звернутися за допомогою і чи є вихід з даної ситуації? Адвокат по трудових спорах допоможе знайти Вам оптимальне рішення і такої проблеми.

У той же час і роботодавець далеко не завжди знайомий з усіма нюансами трудового законодавства і часто його бажання вирішувати проблеми з працівниками за принципом “я так хочу” закінчуються відновленням працівників на займаних посадах, відшкодуванням моральної шкоди та іншими несприятливими наслідками для підприємства. Так, наприклад, при тривалій відсутності працівників на роботі директора підприємств часто не вважають з’ясувати і зажадати причини відсутності працівника і звільняють останніх за прогули. Також нерідкі випадки неправомірного покладання на працівників матеріальної відповідальності за шкоду, заподіяну працівниками підприємству при виконанні трудових обов’язків. Але в той же час всі ці питання роботодавці могли спокійно обговорити з адвокатом по трудових спорах, який допоміг би знайти правильне правове рішення практично будь-якої проблеми.

Адвокат по трудових спорах про специфіку трудових правовідносин

Специфіка вирішення трудових спорів між працівником і роботодавцем укладається в тому, що легше знайти правове рішення проблемної ситуації в так званому “досудовому” порядку, а не тоді, коли вже суддя готова винести судове рішення по конкретній справі. При цьому це обумовлено не тільки тим, що домовлятися добровільно завжди вигідніше, а й особливістю нинішнього трудового законодавства, багато норм якого вже застаріли, а заповнювати ці прогалини законодавець явно не поспішає.

На сьогоднішній день основним нормативним актом, що регулює трудові відносини є Кодекс Законів про працю України (далі по тексту – КЗпП України). У ньому прописані засади конституційних положень про права і свободи людини в сфері праці. Встановлено гарантії трудових прав щодо робочого часу і часу відпочинку, охорони праці та створення безпечних умов праці, заробітної плати, визначені особливості правового регулювання для окремих категорій трудящих (неповнолітні, жінки, інваліди та ін.),розглянуто порядок вирішення індивідуальних трудових спорів. Однак ще раз уточнимо – прогалин в даному нормативному акті маса і часто ці прогалини заповнює не законодавець, а судова практика.

Перелічимо основні (базові) юридичні послуги адвоката по трудових спорах у Києві для працівників:

– юридичні консультації по всіх категоріях питань в сфері трудового права;
– досудове врегулювання спорів з роботодавцем з приводу незаконного звільнення, невиплати заробітної плати, відшкодування матеріальної шкоди працівниками і т.п.;
– оскарження в суді незаконних наказів, рішень і розпоряджень адміністрації підприємства, які порушують законні права та інтереси працівників;
– представництво в суді інтересів працівників по трудових спорах;
– представництво інтересів працівника в органах виконавчої служби.

Також коротко зупинимося на основних (базових) юридичних послугах адвоката по трудових спорах у Києві для роботодавців:

– юридичні консультації в сфері трудового права;
– розробка внутрішньої документації підприємства по трудовому праву;
– досудове врегулювання спорів з працівниками;
– представництво інтересів роботодавця в судових спорах з працівниками, а також з контролюючими органами в сфері трудового права.

У той же час рекомендуємо і працівникам і роботодавцям при появі будь якої потенційно проблемної ситуації в сфері трудового права звертатися до адвоката по трудових спорах у місті Києві – юридична консультація часу займає небагато, а ефект, як правило, буває дуже відчутним.

Адвокат по трудових спорах звертає Вашу увагу

Адвокат по трудових спорах Зімін Сергій звертає увагу і роботодавців і працівників на деякі важливі моменти застосування норм трудового права, які важливо знати:

1. Відповідно до ст. 24 Кодексу законів про працю України “укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. Але в той же час важливо пам’ятати що “трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівник був фактично допущений до роботи”.

2. При розірванні трудового договору відповідно до ст. 38 КЗпП України з ініціативи працівника, укладеного на невизначений термін і бажанні працівника його розірвати з поважних причин у зазначений ним термін, важливо пам’ятати про те, що подібне розірвання трудового договору можливе за умови надання працівником документів, що підтверджують поважні причини для звільнення.

3. Строки звернення до судових органів за вирішенням трудових спорів встановлені ст. 233 КЗпП України, при цьому працівникам важливо пам’ятати про те, що оскарження в суді звільнення можливо протягом місяця з дня вручення працівникові копії наказу про звільнення або трудової книжки.

Якщо у Вас виникнуть будь-які питання в сфері трудового права (зокрема в сфері трудових спорів) – адвокат по трудових спорах у Києві Зімін Сергій завжди готовий надати Вам всебічну юридичну допомогу.

Вартість послуг

НазваЦіна, грн.
Юридична консультація200
Підготовка позовних заяв, заперечень на позовні заяви, апеляційних, касаційних скарг по спадкових спорахвід 800
Участь адвоката по трудових спорах у судовому засіданнівід 800 грн. за 1 засідання
Супроводження судового процесу по трудових спорах “під ключ”від 5000

Консультація онлайн можлива через:

*Натисніть на потрібну іконку для з’єднання

По телефону

Форма зв'язку з адвокатом