Юридична компанія Варта
Твій надійний юридичний радник та партнер
Блог Юридической компании Варта (Киев) Страница в Facebook Юридической компании Варта (Киев) Юридическая компания Варта (Киев) в Google+ Персональная страница Юридической компании (Киев) Варта в Живом Журнале Twitter Юридической компании Варта в Киеве

Трудовий кодекс України. Що нового?

Трудовий кодекс України - Юридична компанія ВартаЗ 2013 року Україна швидше за все почне жити і працювати по новому трудовому законодавству. У законну силу повинен вступити Трудовий кодекс України. Що це за Кодекс, які зміни відбудуться у зв’язку з його прийняттям, а що залишиться від КЗпП України, який діє з 1971 року, спробують розібратися адвокати по трудових справах Київ Юридичної компанії “Варта“.

Трудовий кодекс України – це принципово новий документ, який покликаний оновити в Україні трудові відносини між роботодавцем і працівником.

Чого чекати від Трудового кодексу України?

Розбираємося з проектом Трудового кодексу України разом з адвокатами по трудових справах Київ Юридичної компанії “Варта”.

Графік робочого часу в новому Трудовому кодексі України

Нормою залишається 40-годинний робочий тиждень. У Трудовому кодексі України прописана норма, що робітник може працювати 12 годин на день, але не більше. Це стосується тільки окремих випадків і певних робочих (вахтери, водій – далекобійник). Але, місячна норма відпрацьованого часу (виходячи з 8-ми годин на тиждень) залишається незмінною. Наприклад, якщо працівник відпрацював за перший тиждень 48 годин, то наступний тиждень він повинен працювати тільки 32 години.

Також, новелою в даному Трудовому кодексі України є те, що сторони трудових відносин можуть домовитися про виконання працівником роботи вдома. Тобто на рівні Закону вводиться робота на дому.

Новий Трудовий кодекс України вводить гнучкий режим робочого часу. Але, працівник повинен дотримуватися встановленого щоденного режиму робочого часу, або щотижневої норми робочого часу, або норми робочого часу за певний обліковий період.

Трудовий договір у новому Трудовому кодексі України

Новий Трудовий кодекс України затверджує обов’язкове укладання трудового договору між працівником і роботодавцем в письмовій формі у двох примірниках. Зміни в договір оформлюються в письмовій формі, також у двох примірниках.

Строк випробування (випробувальний термін) при прийомі на роботу не змінився. Для фахівців він не може перевищувати 3-х місяців, для робітників – 1-го місяця, а строк випробування тривалістю до 6-ти місяців може встановлюватися для керівників юридичних осіб, їх заступників, головних бухгалтерів та їх заступників.

Зміни щодо випробувального терміну при прийомі на роботу сталися для деяких категорій працівників.Так, випробувальний термін нарівні з усіма буде застосовуватися до молодих спеціалістів – випускників вузів, а також до інвалідів. Скасовано випробувальний термін при влаштуванні на роботу переможця конкурсного відбору на заміщення вакантної посади, а також для вагітних.

Відпустки та час на перерву в новому Трудовому кодексі України

В новому Трудовому кодексі України всі види відпусток, які прописані в чинному трудовому законодавстві України залишаються, а також додаються додаткові відпустки – за стаж роботи та заохочувальна відпустка. Заохочувальна відпустка надається виключно за бажанням і рішенням керівника. Тривалість такої відпустки також визначається керівником. Така додаткова відпустка надається за тривалу сумлінну роботу, добросовісне виконання трудових обов’язків і за іншими підставами з частковим або повним збереженням заробітної плати.

Також, додається перелік осіб, які мають право на так звану «соціальну» відпустку. Це особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і один з батьків дитини, який має інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Також в оновленому Трудовому кодексі України, відпустка без збереження заробітної плати (на сьогоднішній день максимальний термін 15 днів) може бути продовжена на строк до 3-х місяців, але тільки за погодженням сторін трудового договору.

Встановлено мінімальний час на обідню перерву. Він не може бути менше 30-ти хвилин і більше 2-х годин на день (у КзпП України зараз зазначено максимальний час).

У Трудовому кодексі України з’явилася глава про атестацію працівників. Дається перелік працівників, які не підлягають атестації, порядок проведення такої атестації, а також результати та наслідки атестації. Раніше дане питання регулювалося (в основному) постановами Кабінету Міністрів України.

Захист персональних даних в оновленому Трудовому кодексі України

У Трудовому кодексі України перерахований перелік документів, які необхідні при вступі на роботу. А це значить, що при отриманні відповідних документів роботодавець отримує доступ до особистих даних працівника.

Що робити з цими даними?

Спочатку, потрібно отримати дозвіл працівника на використання і обробку його персональних даних. Дозвіл можна отримати шляхом написання заяви працівником про надання такого дозволу на використання його персональних даних.

Потім, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» (далі по тексту – Закон) роботодавець повинен створити базу персональних даних та її зареєструвати відповідно до Закону, якщо вона до цього часу ще не зареєстрована.

Також проектом Трудового кодексу України розширено права роботодавців перед працівниками, а також збільшується відповідальність працівників за недобросовісну роботу.

Є питання по новому Трудовому кодексу України?

Якщо у Вас виникли питання по даній статті або будь-які інші питання у сфері трудового права – адвоката по трудових справах Київ Юридичної компанії “Варта” Ви можете знайти нас за адресою: м.Київ, пр. Визволителів, 3, оф. 310, або зателефонувавши за одним з слідуючих номерів: (044) 227 08 65, (050) 380 56 22, або звернутися до нас через форму онлайн запроса на сторінці “юрист онлайн“.

 
Оставьте свой номер и мы Вам перезвоним
Спасибо за обращение!

Мы свяжемся с вами в ближайшее время

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.