Реєстрація ТОВ в електронному вигляді
Ця стаття покликана допомогти нашим громадянам провести реєстрацію ТОВ або ПП швидко і в найкоротші терміни, скориставшись так званою електронною реєстрацією.
Наші громадяни багато чують останнім часом від політиків різних мастей про суттєве спрощення порядку ведення бізнесу в Україні та безумовно самі чиновники не перестають хвалити себе за ці найчастіше міфічні досягнення. Однак все-таки деякі позитивні зміни у сфері реєстрації підприємництва є. Але про які зміни йдеться запитаєте ви?
А говоримо ми про впровадження електронної реєстрації при реєстрації бізнесу.
Отже ви вирішили провести реєстрацію ТОВ або реєстрацію ФОП в електронному вигляді – що для цього потрібно?
У середині серпня 2011 року було внесено зміни до Закону України № 755-IV від 15.05.03 року. Основним нововведенням, яке активно почало використовуватися бізнесом лише на початку 2014 року стало впровадження можливості проведення реєстраційних дій шляхом подання документів в електронному вигляді.
Чинна нормативно – правова база дозволяє провести електронну реєстрацію:
- юридичної особи, що створюється шляхом заснування нової юридичної особи (первинна реєстрація юридичної особи);
- фізичної особи, яка має бажання стати підприємцем.
Головною «фішкою» електронної реєстрації бізнесу є можливість подачі документів в будь-який відділ державної реєстрації на території України незалежно від Вашого фактичного місця знаходження. Що це означає? Це дає можливість перебуваючи, наприклад, у Києві, провести реєстрацію ФОП, який зареєстрований в будь-якому іншому населеному пункті України. Написане в повній мірі стосується і юридичних осіб. Без сумнівів це дозволяє заощадити час і кошти – тепер немає необхідності для проведення реєстрації їхати в інше місто і займатися пошуком місцевих юристів.
Яка процедура електронної реєстрації ТОВ?
Все відносно просто – необхідні для реєстрації дії проводяться на спеціально створеному інтернет сайті «Реєстраційний портал».
Для успішної роботи з порталом необхідно створити спеціальний аккаунт – він використовується для ідентифікації користувача порталу, а також для перегляду інформації про стан реєстраційної дії, отримання електронних документів.
Для авторизації та реєстрації на порталі необхідно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП) – отримати її може будь-хто, який має ідентифікаційний код в Центрі надання послуг при органах ДФС Украіни. Так – ви абсолютно правильно зрозуміли, що без візиту до наших рідних фіскальних органів і тут не обійтися. Для отримання ЕЦП необхідно мати при собі паспорт та його копію, ідентифікаційний код і його копію, а також заповнити спеціальну заяву.
Після виконання описаних дій, можна скористатися послугами реєстраційного порталу в повному обсязі.
Прочитавши написане виникає думка: «Як все просто! Будь-хто зможе це зробити самостійно!»
Дійсно, саме цим принципом і керувалися реформатори у сфері державної реєстрації. Але слід нагадати, що простота в подачі документів не скасовує обов’язкові вимоги до форми і змісту таких документів – існує досить значна маса підзаконних нормативних актів, які регламентують порядок складання документів для проведення реєстрації, а також встановлює суворі вимоги до їх змісту.
Наша юридична компанія має чималий досвід у сфері реєстрації бізнесу. Ми надамо повну консультаційну підтримку з усіх питань реєстрації підприємництва, якісно і швидко складемо необхідні документи і проведемо реєстраційні дії.
Якщо Вас цікавлять наші ціни на реєстраційні дії у сфері підприємництва, то ви можете ознайомитися з ними тут.