Юридична компанія Варта
Твій надійний юридичний радник та партнер
Блог Юридической компании Варта (Киев) Страница в Facebook Юридической компании Варта (Киев) Юридическая компания Варта (Киев) в Google+ Персональная страница Юридической компании (Киев) Варта в Живом Журнале Twitter Юридической компании Варта в Киеве

Крадіжка грошей з банківської картки

Kragha deneg s bankovskoy kartyПриводом до написання цієї статті стали численні звернення громадян до юристів нашої компанії в м.Києві (далі по тексту – юрист в м.Київ) з приводу крадіжки грошей з банківської картки або якщо говорити іншими словами зняття грошей з картки без відома його власника. Ми не збираємося в цій статті проводити інструктаж з приводу безпечного користування банківською карткою. Зайшовши по суті на сайт будь-якого банку Ви майже на 100% отримаєте цінну інформацію про заходи безпеки при роботі з банківськими картками. Но ми розповімо що робити якщо все-таки злодійство сталося і в один день гроші з Вашої картки зникли.

Юрист в м. Київ про те як було раніше c крадіжкою грошей з картки

Якщо проаналізувати спілкування із звернувшимися до нас громадянами, то алгоритм дій наших співгромадян у разі раптового зникнення грошей з картки був такий. Більшість наших співвітчизників тут же набирали не зовсім гарячу лінію банку і повідомляли про втрату грошей і природньо банки у відповідь як правило тут же блокували банківську картку і обіцяли провести розслідування і в найкоротші терміни повідомити власника про його результати. Але найбільш наполегливі громадяни на цьому не зупинялися і деякі з них зверталися в банк із заявою про те що сталася крадіжка грошей. При цьому те що крадіжка в багатьох випадках відбувалося після дзвінка міфічного співробітника банку з проханням перевірити дані картки конкретного власника наших співгромадян ані трохи не бентежило – все викладалося повністю письмово банку. Знову ж таки співробітники банку абсолютно твердо говорили – ми зобов’язані провести службове розслідування і знайти винних у втраті грошей. Звичайно про вину банку при цьому їх співробітники скромно мовчали. При цьому найчастіше на цьому активна фаза взаємодії клієнт-банк закінчувалася і не помилюся якщо скажу що багато клієнтів банків у яких зникли гроші досі чекають результатів внутрішнього розслідування банка. Хоча звичайно іноді банки і вдостоювали втративших гроші громадян письмовою відповіддю. Основний зміст даних відповідей був як правило завжди один – ви не повинні нікому розголошувати дані про пін-код, а ви це зробили і значить самі винні. Ясна справа що мало хто після цього вірив у можливість повернення вкрадених грошей і частіше в результаті подібної процедури у виграші залишалася лише одна сторона – та, яка тихенько забрала у громадянина його гроші з картки.

Питання до юриста в м.Київ – а чи є шанс?

Але треба визнати що не всі громадяни мирилися з втратою грошей на банківських картках і деякі навіть зверталися до адвокатів і юристів в м.Київ для отримання юридичної консультації та судового захисту.І ось нещодавно подібна справа дійшла навіть до Верховного Суду України і треба сказати подарувало багатьом втратившим свої гроші надію повернути кровно зароблені. Постанова Верховного Суду України від 13 травня 2015 встала на сторону клієнта банку і зобов’язала суд нижчої інстанції розібратися з провиною клієнта банку в доступі до його банківської картки і якщо 100% доказів провини клієнта банку надано не буде, суд просто зобов’язаний буде прийняти рішення про стягнення втрачених клієнтом коштів з банку, де був відкритий картковий рахунок. Ми вирішили коротенько нагадати що повинен знати кожен громадянин у якого трапилася подібна біда в зв’язку із зазначеним судовим вердиктом.

1. Якщо Ви самостійно ввели дані пін-коду і за допомогою банкомату зняли гроші, які відразу ж або через деякий час перекочували до зловмисника – то в цьому випадку ймовірність позитивного рішення в боротьбі з банком близька до нуля.

2. Якщо ж Ви реально не використовували банківську картку і в один з днів за допомогою СМС з банку чи іншим способом дізналися про зняття з Вашої картки певної суми грошей – тоді безумовно треба діяти і діяти негайно.

3. Якщо п.2 цієї статті саме Ваш випадок – Ви повинні в максимально стислі терміни письмово повідомити банк про крадіжку грошей з Вашої картки, при цьому зайве нагадувати що це не повинно бути послання про те, що Вам подзвонив співробітник банку і ви йому назвали всі дані картки – так як саме це він по телефону від Вас вимагав. Якщо не хочеться на даному етапі наймати юриста в м.Київ – хоча б простежте щоб лист пішов не тільки в філію банку, але і в головний банк і щоб у Вас залишилися докази його відправки в банк (касовий чек, опис вкладення та повідомлення про вручення Укрпошти).

Коротко про перспективи

Відразу скажемо що затіваючи подібну тяжбу з банком навряд чи можна розраховувати на дуже швидке повернення грошей. Так, буває і оперативне повернення грошей, але як правило банкіри під будь-якими приводами гроші не віддають і тому потрібно готуватися швидше за все до всіх 3-х судових інстанцій, а це не менше 6 місяців боротьби за свої гроші. Безумовно не відкриємо Америки якщо скажемо що з грамотним юристом або адвокатом шанси побачити знову свої гроші істотно вищі і якщо Ви зважитеся все-таки повоювати за вкрадені гроші – наша юридична компанія завжди до Ваших послуг.

 
Оставьте свой номер и мы Вам перезвоним
Спасибо за обращение!

Мы свяжемся с вами в ближайшее время

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.